O hodowli

Serdecznie witam na stronie mojej hodowli.

Malamute Sanctuary FCI jest hodowlą bardzo młodą. Przydomek hodowlany został zarejestrowany w 2006 roku w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej ( Federation Cynologique Internationale - FCI) .

Malamute Sanctuary FCI jest członkiem Związku Kynologicznego w Posce z oddziałem w Krakowie.

Pierwszy miot w mojej hodowli urodził się 28 listopada 2008r, a poznawanie specyfiki rasy trwa nieprzerwanie od roku 1999.

Decyzja o rozpoczęciu hodowli, została poprzedzona zbudowaniem fundamentu czyli programu hodowlanego, założeń i celu

Dążę do pracy nad kontynuacją planu hodowlanego, w który wkładali serce i zaangażowanie sławenni hodowcy w kraju powstania rasy.

Hoduję malamuty po to, aby utrwalić piękne cechy Alaskańskiego Malamuta, by otaczały nas nie tylko piękne, lecz także zdrowe malamuty tworzące zgrany zespół gdy przyjdzie biegać w zaprzęgu, a na wystawach prezentowały wysokiej klasy Show Quality, i przede wszystkim przekazywały wartościowy bagaż genetyczny dalszym pokoleniom.

Każde skojarzenie w mojej hodowli jest troskliwie dobierane, aby osiągnąć mój cel, którym jest : piękny, ślicznie prezentujący się, a jednocześnie pełenen zapału do pracy, z typowym dla rasy wyglądzie i charakterze, zdrowy Alaskan Malamute.

Nie dążę do hodowania luksusowych ani także typowo "roboczych" malamutów - dążę do wyśrodkowania tych cech.

Uwielbiam typ jaki prezentują linie Sno Klassic, Nauke i Snowlion.

Sądzę, że każdy hodowca ma jakieś marzenie, moim jest wyhodowanie psa w typie mojego idola, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia, a jest nim Sno Klassic In Your Face.

Nigdy także nie pojawi się tutaj faworyzacja Championów, każdy pies dla mnie jest częścią rodziny bez względu na wiek i tytuły.

Malamuty w ogrodzie posiadają przestronne kojce, jednak w domu są stałymi bywalcami.

Szczeniaczki w pierwszych tygodniach przebywają w domu jednak kiedy podrosną i pogoda sprzyja, dzień spędzają na wybiegu przeznaczonym tylko dla nich, w którym znajduje się szczeniaczkowy plac zabaw z wieloma atrakcjami.

Dokładam wszelakich starań aby szczeniaczki z mojej hodowli nie sprawiały dużych kłopotów w nowych rodzinach dlatego w Malamute Sanctuary są wychowywane zgodnie z programem socjalizacji według Margaret Hughes nazywanym "Złota 12".

Dodatkowo wczesniej opisany plac zabaw dla szczeniaczków, jest wyposażony w akcesoria do socjalizacji jakie posiada ośrodek szkoleniowy w USA, z którego to dorosłe psy pomagają osobom niewidomym.

Wszystkie psy w naszej hodowli są żywione karmami klasy Super Premium i wołowiną, a także posiadają profesjonalną opiekę weterynaryjną.

Malamute Sanctuary należy do Klubu Hodowców HUSSE, szwedzkich karm klasy Super Premium.


Mamy nadzieję, że to do czego dążę zostanie przez Ciebie docenione i będziesz odwiedzać moją hodowlę zarówno wirtualnie jak i realnie.

Na mojej stronie stale będzie przybywać informacji o wspaniałych psiakach jakimi są malamuty oraz zdjęć nie tylko moich malamutów.

Moją pasją są psy, które wspaniale ubarwiają mi życie zarówno wtedy kiedy psocą jak i wtedy gdy są grzeczne jak aniołki.

Obecnie mieszkam w małej wiosce w pobliżu Sędziszowa Małopolskiego w otoczeniu łąk i lasów. Jest tutaj wiele leśnych duktów, od wiosny do późnej jesieni są wspaniałymi dróżkami spacerowymi, a zimą zmieniają się w niewymiernie piękne szlaki do przejażdżek psim zaprzęgiem.

Mamy także w pobliżu niewielkie jeziorko, w którym to malamuty szaleją do woli.


O MNIE

Psiaki od zawsze są nieodłączną częścią mojego życia i odkąd pamiętam zawsze mi towarzyszyły. Intrygowały i zaskakiwały do tego stopnia, iż postanowiłam pogłębić wiedzę w ich kierunku.

Moja wiedza kształtowała się pod kętem psychiki psów, z biegiem czasu ukierunkowała w dziedzinie weterynarii. Kwestia hodowli i żywienia, zaczeła kiełkować, kiedy stałam sie stałym bywalcem w hodowli Alaskan Malamutow . Tam też zaczełam poznawać, malamuty ich psychikę, naturę tak bardzo z resztą zblizoną do wilczej, a że wilki to także moja wielka inspiracja, malamut okazał się jedyną rasą z jaką chciałam dzielić moje życie.

Rozpoczeły się wyjazdy na wszelakiego rodzaju sympozja i spotkania, a także szkolenia w dziedzinie dietetyki, hodowli psów i pielęgnacji. Po pewnym czasie rozpoczęłam naukę groomingu. Otrzymałam z USA arkana przygotowania malamuta do wystawy, a około 2 lata wczesniej przeszłam profesjonalny kurs przygotowania samojeda. Nie jest więc dla mnie obce przygotowanie futra w tym właśnie gatunku. Potem rozszerzyłam swe umiejętności na pozostałe rasy. Razem z groomingiem nabyłam wiedzę w dziedzinie prezentowania psów na wystawach.