Prezentacja na wystawach

Handling to profesjonalne pokazanie psa na ringu wystawowym. Doskonale zaprezentowanie i przygotowanie to ogromna cześć sukcesu, dlatego warto jest przygotować do występu siebie i psa. Nie ma psów idealnych dlatego celem handlingu jest uwidocznienie i skierowanie uwagi sędziego na zalety, a odwracajac tym samym uwage od wad.

Arkan handlingu to calość pomiedzy psem a handlerem. Dlaczego jest to aż tak ważne ?

Wystawa jest rywalizacją przede wszystkim hodowców. To podczas wystaw każdy hodowca czy własciciel psa chce pokazac, że jego pies na danej wystawie jest najepszy.Wystawa jest czasem, kiedy psy świecą błyskiem sierści, są w doskonałej kondycji wystawowej, a także powinny być elegancko zaprezentowane.

Często zdarza się, że nawet najpiękniejszy pies źle pokazany nie sięgnie po najwyższe laury. Najważniejsze to nauczyć psa jak być najpiekniejszym. Dlatego też istotna jest praca z psem przed wyjściem na ring.

Dawniej większość psów wystawiana była przez hodowców i włascicieli - dzisiaj ponad połowa z nich prezentowana jest przez zawodowych handlerów.

Oferuje prezentowanie na ringach wystawowych psy każdej rasy. Do każdego psa podchodzę indywidualnie, nie prezentuje psów agresywnych w stosunku do ludzi, zdarza sie ze pies który nie byl socjalizowany z wystawami zachowuje sie płochliwie, z takimi psami trenuje dlużej a niżeli z psiakami obytymi z wystawowym świętem.